Olay iddia: İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na destek bildirisi!

Altılı Masa'nın son toplantısında cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nda İYİ Parti hariç anlaşmaya vardıkları iddia edilmişti. Bunun üzerine Meral Akşener bu kararı tanımayacağını ifade ederek İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a topu attı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun da dahil olduğu 11 CHP belediye başkanının Kılıçdaroğlu'na destek bildirisi yayınlayacağı iddia edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

T24 yazarı Murat Sabuncu, Altılı Masa liderlerinin 12’nci kez bir araya geldiği Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı konusunda uzlaştığının belirtildiği toplantının ardından bugün yaşanan yeni gelişmeleri aktardı.

Altı liderin ortak metne imza atmasına rağmen masada adaylık tartışmasının yaşanması, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in  Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın adlarını gündeme getirdiği iddia edilmişti.

"ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU"

Murat Sabuncu, tartışmalı toplantının ardından CHP’li belediye başkanlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini iddia etti.

Sabuncu, “Aralarında İmamoğlu ve Yavaş’ın da bulunduğu 11 CHP’li belediye başkanı birazdan adayımız Kemal Kılıçdaroğlu diye bildiri yayınlayacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN