Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'ı makamında ziyaret etti. Köksal, Yavaş'ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Afyonkarahisar Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ileriki günlerde imzalanacak protokolle kardeş belediye olacaklarını söyledi.

Yavaş'tan Tasarruf Mesajı

Sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifinin 4 maddesi daha kabul edildi! İşte kabul edilen maddeler.. Sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifinin 4 maddesi daha kabul edildi! İşte kabul edilen maddeler..

İktidarın uyguladığı tasarruf tedbirlerine ilişkin konuşan Yavaş, "Belediye başkanlarının görevi tasarruflu davranmaktır. Ülkemiz bu hale geldiyse yolsuzluk ve israf yüzünden gelmiştir" dedi.

"Bizim Çılgın Projemiz Yok"

Ziyaret sırasında bir basın mensubunun hükümetin uyguladığı tasarruf tedbirlerine ilişkin sorusu üzerine Başkan Yavaş, şunları söyledi:

"Tasarruf yapılması gereken bir şey. İhalelerimizi açık yapmak suretiyle ve kamuoyu ile harcadığımız her parayı kuruşuna kadar internet sayfasında açık şekilde vatandaşa hesap vererek bugüne kadar getirdik. Bizim hayali, hiçbir çılgın projemiz yoktu. Dolayısıyla bu tasarruf tedbirleri mutlaka bizi etkiledi ama sonuçta olumlu yönde etkileyecek. Bizi çok etkilemiyor ama başka belediyeleri ne kadar etkiliyor zaman içerisinde göreceğiz.

Ama biraz aceleci çıktılar. Tasarruf ettirelim derken mesela Ankara'da zarar ettiğimiz konular da oldu. Belediye başkanlarının görevi tasarruflu davranmaktır. Ülkemiz bu hale geldiyse yolsuzluk ve israf yüzünden gelmiştir."

Editör: Nigar Topcu