Kulüpten yapılan açıklamada Mourinho ile iki yıllık sözleşme imzalandığı belirtilirken, deneyimli çalıştırıcının yıllık 10.5 milyon Euro kazanacağı aktarıldı.

Fenerbahçe, teknik direktörlük koltuğuna getirdiği Jose Mourinho’nun sözleşme detaylarını KAP’a bildirdi. Kulüpten yapılan açıklamada Mourinho ile iki yıllık sözleşme imzalandığı belirtilirken, deneyimli çalıştırıcının yıllık 10.5 milyon Euro kazanacağı aktarıldı.

Dolandırıcılıktan gözaltına alınmıştı! Yusuf Atala tutuklandı Dolandırıcılıktan gözaltına alınmıştı! Yusuf Atala tutuklandı

Fenerbahçe’nin açıklaması şöyle: “Şirketimiz, 2024-2025 ve 2025-2026 futbol sezonları Futbol A takım teknik direktörlük görevi için Sayın Jose Mario Dos Santos Mourinho Felix ile sezonluk 10.500.000 Avro garanti ücret karşılığında anlaşmaya varmıştır. Yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.”

Koç, Mourinho ile yaptıkları anlaşmaya ilişkin Halk TV’de şu açıklamaları yapmıştı: “Mourinho, sadece sahaya, oyunculara, takıma, rakiplere, lige odaklanmak istiyor. İdari işlere girmek istiyor. Potansiyelini en iyi şekilde vereceği bu yapıya inandı. Sayın Aziz Yıldırım, Mourinho’ya 15 M€ teklif etti. Biz Mourinho ve tüm ekibiyle 1 yıllık toplam 12 M€ karşılığında anlaştık. Mourinho’nun bize ne kadar inandığının kanıtı bu.”

Editör: Aliye Tulum