Akdeniz açıklarında deprem! Akdeniz açıklarında deprem!

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem felaketi spor dünyasını da derinden sarstı. Depremden en çok etkilenen kentlerin başında Hatay gelirken, enkaz altında kalan isimlerden biri de Hatayspor'da forma giyen Christian Atsu'ydu. Hayatını kaybeden Christian Atsu için ülkesi de yasa boğuldu..

Ülkesine gönderilen Christian Atsu Gana bayrağına sarılı şekilde askerler tarafından taşındı.

'SON GOLÜ ATMASAYDI AİLESİNİN YANINA GİDECEKTİ'

Hatayspor idari menajeri Fatih İlek, Radyospor'a Christian Atsu hakkında şunları söyledi: 'Christian Atsu, depremden önce Gaziantep FK ile yaptığımız maçtan önce, hocaya daha çok süre almak istediğini söyledi. 'Takım bulursam ayrılabilir miyim?' dedi. Volkan hoca da bu isteğini kabul etmişti. O maçta süre almadı; ama Kasımpaşa maçından sonra bileti vardı. Yurt dışına ailesinin yanına gidecekti. Kasımpaşa maçında hoca görev verdi ve Atsu çok iyi oynadı. Son saniye golünü de attı.' ifadelerini kullanmıştı.

SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI!

Ganalı oyuncunun Gaziantep FK maçında son dakikada kaydettiği golü soyunma odasında takım arkadaşlarıyla büyük bir sevinçle kutladığı görüntüler ortaya çıktı.

Futbolculuğu döneminde yaptığı bağışlar ve yardımlarla bilinen oyuncunun vefatının ardından, zamanında yaptığı bir yardım daha ortaya çıktı. Nijeryalı ünlü komedyen Craze Clown, Christian Atsu tarafından üniversite eğitim masraflarının karşılandığını açıkladı. Craze Clown twitter hesabından yaptığı paylaşımda 'Christian 2015 yılından beri beni destekliyordu. Babamı kaybettiğimde bana ulaştı, ben mezun olana kadar masraflarımı karşılamayı teklif etti ve bunu gerçekleştirdi. Sen benim büyük bir dostum oldun Chris ve seni kesinlikle özleyeceğim. Gerçekten gözyaşlarımı tutamıyorum. Huzur içinde uyu kardeşim'.yazdı. Craze Clown Ganalı milli futbolcu ile o döneme ait olduğu görülen mesajlaşmalarının görüntüsünü de paylaştı.

İŞTE O WHATSAPP KONUŞMASI