Deprem bölgesindeki yardımları çalan o müdür tutuklandı

Deprem bölgesindeki yardım malzemelerini çalarak Tekirdağ'daki evine getirdiği iddiasıyla hakkında çıkarılan yakalama kararı üzerine tekrar gözaltına alınan emniyet müdürü tutuklandı. Tekirdağ Valiliği gündem olan skandal ile ilgili açıklama yaparak ''Yardım malzemeleri evinden çıkan emniyet müdürü açığa alındı'' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeye birçok güvenlik görevlisi geçici olarak gönderildi. Deprem bölgesinde görevlendirilen bir emniyet müdürü de görev yerine dönerken, yanında depremzedeler için gönderilen birçok malzemeyi yanında götürdü.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğünde görevliyken gittiği deprem bölgesinden bazı yardım malzemelerini çalarak evine getirdiği iddiasıyla gözaltına alınan Çevik Kuvvet Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Y.I'nın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına itiraz etti.

Şüpheli, tutuklamaya yönelik yakalama kararının ardından yeniden gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Y.I, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Tekirdağ Valiliği gündem olan skandal ile ilgili açıklama yaptı: Yardım malzemeleri evinden çıkan emniyet müdürü açığa alındı

Kamerayla tespit edildi

Öte yandan şüphelinin yardım malzemelerini resmi araca yükleyerek Tekirdağ'daki evine götürmesi üzerine diğer polis memurlarının şikayette bulunduğu ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerinin yardım malzemelerini kamerayla tespit ettiği öğrenildi.

Ne olmuştu?

Tekirdağ Valiliği tarafından dün yapılan açıklamada, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından Kahramanmaraş'ta görevlendirilen bir emniyet personelinin, afet bölgesinden dönerken depremzedeler için gönderilen bazı yardım malzemelerini beraberinde getirerek ikametinde bulundurduğuna dair ihbarlar üzerine idari soruşturma başlatıldığı belirtilmişti.

Açıklamada, "İlgili personel hakkında idari soruşturma başlatılmış ve işten el çektirilerek açığa alınmıştır. Akabinde hemen Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen personel, mahkemeye çıkarılmış ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Ancak bu karara Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca itirazda bulunulmuştur. Olay, valiliğimiz ve emniyetimiz tarafından yakinen takip edilmektedir. Devletimiz, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün kurumlarıyla suç ve suç işleyenlerin üzerine kararlılıkla gitmeye devam edecektir" ifadeleri kullanılmıştı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN