Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Deniz Uğur ve Reha Muhtar arasındaki velayet davası, magazin dünyasında bomba etkisi yaratmaya devam ediyor. Ünlü oyuncu Deniz Uğur ve deneyimli gazeteci Reha Muhtar, 2010 yılında yollarını ayırmış ve bu evlilikten Mina Deniz ve Poyraz Deniz adında ikizleri dünyaya gelmişti. Ancak boşanmanın ardından başlayan velayet savaşı, yıllar boyu sürecek bir mücadelenin fitilini ateşlemişti.

Mina Deniz Annesine, Poyraz Deniz Babasına

Geçtiğimiz günlerde mahkemeden gelen kararla birlikte, kızları Mina Deniz'in velayeti anne Deniz Uğur'a, oğulları Poyraz Deniz'in velayeti ise baba Reha Muhtar'a verildi. Bu karar, çiftin hayranlarını şaşkına çevirdi. Özellikle Deniz Uğur'un, 15 yaşındaki kızı Mina'ya şiddet uyguladığı iddiasıyla Reha Muhtar'a açtığı velayet davası, sürecin ne denli çetrefilli olduğunu gözler önüne serdi.

Demet Evgar ödül törenine tekerlekli sandalyeyle katıldı Demet Evgar ödül törenine tekerlekli sandalyeyle katıldı

Reha Muhtar Nafaka İstedi

Dava dosyasına son eklenen ayrıntı ise Reha Muhtar'ın, 15 yaşındaki oğlu Poyraz için eski eşi Deniz Uğur'dan iştirak nafakası talebinde bulunmasıydı. Muhtar'ın bu hamlesi, magazin kulislerinde büyük yankı uyandırdı.

Mahkeme Kararını Verdi: 7 Bin 500 Lira Nafaka

Sabah gazetesinde Armağan Yılmaz'ın haberine göre, İstanbul Aile Mahkemesi, tarafların yapmış oldukları savunmaların ardından kararını açıkladı. Mahkeme, Deniz Uğur'un, oğulları Poyraz için Reha Muhtar'a aylık 7 bin 500 lira iştirak nafakası ödemesine hükmetti. Bu karar, velayet savaşının ardından gelen yeni bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Deniz Uğur ve Reha Muhtar arasındaki bu çekişmeli süreç, uzun bir süre daha magazin dünyasının gündeminde kalacağa benziyor. Bakalım, önümüzdeki günlerde neler olacak?

Editör: Nigar Topcu