Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı bir televizyon programında hayat pahalılığı ve emekli maaşlarının yetersizliği hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ekol TV'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan Cübbeli Ahmet Hoca, güncel ekonomik koşulları eleştirerek vatandaşların yaşadığı zorluklara dikkat çekti.

"Sadece Emekli Maaşıyla Geçinmek Mümkün Değil"

Ünlü, emekli maaşlarının yetersizliği konusunda oldukça net ifadeler kullanarak "Sadece emekli maaşıyla geçinmek imkansız. Benim faturalarım 40-50 bin TL arasında. Ben, 'Ölüyoruz' diye bağırmıyorum ama şu an normal bir vatandaş 10 bin lirayla geçinemez" sözlerini kaydetti.

Bakan Mehmet Şimşek: TL’ye güven artıyor, Kur Korumalı Mevduat azalıyor Bakan Mehmet Şimşek: TL’ye güven artıyor, Kur Korumalı Mevduat azalıyor

 "Gurbetçilerden Para Alınması Doğru Değil"

Cübbeli Ahmet Hoca, gurbetçilerden alınması planlanan "vatana destek vergisi" konusunda da görüşlerini paylaştı. Bu uygulamanın yanlış olduğunu belirterek, "Destek için bir duyuru yapılabilir. Ama vatanına girenlerden para alınması doğru değil. Avrupa'da da eski bolluk yok. Gerçekten kıt kanaat geçinip, birkaç senede parasını biriktirip de köyüne gelen insanlar da var. Ülkeye her girişte para verilmesi sıla-i rahime engel olur. Akrabasını göremez, ziyaret edemez" dedi.

Editör: Nigar Topcu