Euro 2024'te çeyrek finale yükselen A Milli Futbol Takımımız, cumartesi günü Hollanda ile oynayacağı maça hazırlanırken, sürpriz bir olay yaşandı. Avusturya'yı 2-1 yendikleri maç sonrası futbolcuları kapıda karşılayan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, beklemediği bir hareketle gündeme oturdu. 

Cenk Tosun'un Olay Yaratan Hamlesi!

Karşılaşma sonrası otel kapısında futbolcuları tek tek selamlayan Büyükekşi, Cenk Tosun'un kendisiyle selamlaşmamak için arkasından dolaşarak takım otobüsüne yönelmesiyle şoke oldu. Bu anlar sosyal medyada hızla yayıldı ve büyük yankı uyandırdı.

Arkadaki Gerginlik Neyin Nesi?

Cenk Tosun'un bu beklenmedik tepkisinin arkasında, sezonun ilk aylarında yaşanan olayların olduğu düşünülüyor. Hatırlanacağı üzere, Ekim 2023'te Beşiktaş'ın UEFA Konferans Ligi'ndeki maçını izlemek için Tüpraş Stadyumu'na gelen Büyükekşi, taraftarların küfürlü tezahüratları sonrasında maçı terk etmişti. Bu olay sırasında, dönemin Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'ye parmak sallamasıyla tepki çekmişti.

TFF'de başkanlık seçimi: Ali Koç ve Mehmet Büyükekşi birbirine girdi TFF'de başkanlık seçimi: Ali Koç ve Mehmet Büyükekşi birbirine girdi

Beşiktaş'la sözleşmesi bitmesine karşın Beşiktaşlı kimliğiyle tanınan Cenk Tosun'un tepkisinin, Büyükekşi'nin o dönemki davranışlarıyla bağlantılı olduğu konuşulurken, bazı kaynaklar ise milli oyuncunun Euro 2024 kadrosunda tercih edilmemesine duyduğu kızgınlık olarak yorumluyor.

Sosyal Medyada Fırtına Gibi!

Cenk Tosun'un bu hareketi, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı ve pek çok taraftar tarafından desteklendi. Büyükekşi ile yaşanan bu gerilim, hem futbol dünyasında hem de sosyal medyada tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Editör: Nigar Topcu