Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenlendiğini duyurdu. Operasyonda 37 terör hedefinin vurulduğu belirtilirken, "Hava Kuvvetlerimiz, teröristlerin inlerini yerle bir etti." denildi.

37 HEDEF İMHA EDİLDİ

Faizsiz evlilik kredisinde sıcak gelişme! 3 ilde daha uygulanacak Faizsiz evlilik kredisinde sıcak gelişme! 3 ilde daha uygulanacak

MSB resmi hesabından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak'ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyinde bulunan Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerindeki terörist hedeflerine 03 Temmuz 2024 tarihinde hava harekâtı icra edilmiş, icra edilen hava harekâtı ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak, depo ve terör örgütünün kullandığı tesislerden oluşan 37 hedef imha edilmiştir."

Editör: Nigar Topcu