Süper Lig’de sezonu yardımcı antrenör Serdar Topraktepe ile tamamlayan Beşiktaş’ta bir süredir devam eden teknik direktör arayışı son buldu. Siyah-beyazlı ekip, son olarak İskoç ekibi Glasgow Rangers'ı çalıştıran 49 yaşındaki Hollandalı teknik adam Giovanni van Bronckhorst ile 2+1 yıllığına anlaşmaya varıldığını duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada Giovanni van Bronckhorst'un yardımcılıklarını ise Jean Paul van Gastel ve Serdar Topraktepe’nin yapacağı belirtildi.

Siyah-beyazlı kulüpten konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yönetim Kurulumuz tarafından yeni dönem yapılanmasıyla ilgili gerçekleştirilen detaylı çalışmalar sonucu Futbol A Takımımızın Teknik Direktörlüğüne Hollandalı Giovanni van Bronckhorst getirilmiştir.

2+1 yıllık anlaşmaya varılan Giovanni van Bronckhorst'un yardımcılıklarını Jean Paul van Gastel ve Serdar Topraktepe yapacaktır. Yeni Teknik Direktörümüzün imza töreni ile ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Basketbol Süper Ligi 2023-24 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Beko! Basketbol Süper Ligi 2023-24 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Beko!

Kulübümüze önemli hizmetlerde bulunacağına inandığımız Giovanni van Bronckhorst'a başarılar diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Editör: Nigar Topcu