Bakan Murat Kurum tarihi duyurdu! 11 ilde 20 bin konutun temeli atılıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yeni konutların yapım süreci merak edilirken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan açıklama geldi. Bakan Murat Kurum 32 bin konutun sözleşmesinin tamamlandığını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından  yapımı merakla beklenen konutlar hakkında bakanlıktan beklenen açıklama geldi. Bakan Murat Kurum'un verdiği bilgilere göre; 32 bin konutun sözleşmesi tamamlandı, 20 bininin temelleri önümüzdeki hafta 11 ilde eş zamanlı olarak atılacak. Temel atma programına Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 20 bin konutun temel atma töreniyle ilgili ayrıntıları paylaştı.

"650 BİN KONUTU HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDECEĞİZ"

Cumhuriyet tarihimizin en büyük afet konut kampanyasını başlattığımızı Cumhurbaşkanımız duyurmuştu. Deprem bölgesinde toplam 32 bin inşasına başlamış olduk. 1 yıl içerisinden 319 bin konut, toplamda ise 650 bin konutu hak sahiplerine teslim edeceğiz. Önümüzdeki hafta itibarıyla sözleşmesini imzaladığımız 32 bin konuttan 20 bininin temellerini Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle 11 ilimizde eş zamanlı atacağız. Kentsel dönüşüm sürecinde vatandaşımızın mağdur olmaması için firmalara da teşvik veriyoruz. 12 ay ödemesiz 250 milyar liraya kadar kredi kullanabilecek

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN