AK Parti depremler sonrası harekete geçti! İki yeni kurum geliyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde ağır kayıplar meydana getiren depremlerin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor. Depremlerden sonra iktidar harekete geçti. Yeni afetler için önlemler almaya hazırlanan AK Parti'de, Afet Bakanlığı ile Deprem Bilim Kurulu'nun hayata geçirilmesi gündemde.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti'de Afet Bakanlığı ile Deprem Bilim Kurulu adı altında iki yeni kurum oluşturulması kararı alındı.  AK Parti kurmayları, kalıcı konutlar yapılana kadar Türkiye’nin en önemli gündeminin bundan sonra depremin yaralarının sarılmasına yönelik çalışmalar olacağına dikkat çekiyor.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Parti yöneticilerinin yaptığı değerlendirmelerde, "Türkiye’de 6 Şubat’tan sonra çok şey değişti. Artık uzun bir süre depremi ve sonraki süreci konuşacağız. Seçimler de tamamen deprem gündemli olacaktır. Buna göre yeni bir kampanya içeriği hazırlanması gerekecek. ‘Kampanya’ denmesi de çok doğru olmaz. ‘Depremin etkilediği şehirleri nasıl yeniden ayağa kaldıracağız?’, ‘Yaraları hızla nasıl saracağız?’, ‘Memleketlerini terk edenleri nasıl geri getireceğiz?’ gibi başlıklarda sil baştan bir gündem olması lazım" görüşü ön plana çıktı.

YENİDEN ŞEHİRLERİNE DÖNMELİLER

AK Parti kurmayları, deprem bölgesinden 3 milyona yakın insanın başka şehirlere gittiğini tahmin ettiklerini, bu kişilerin yeniden şehirlerine dönmesinin altyapısının kurulacağını kaydetti.

"AFET BAKANLIĞI" VE "DEPREM BİLİM KURULU"

AK Parti’nin gündeminde önümüzdeki süreçte 'Afet Bakanlığı' kurulması, sürekli aktif bir şekilde görev yapacak 'Deprem Bilim Kurulu'nun hayata geçirilmesi gibi öneriler de var.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN