AK Parti'den son dakika EYT açıklaması

Emeklilikta Yeşe Takılan (EYT) milyonlarca kişi, yasa tasarınısının Meclis'ten ne zaman geçeceğini ve ilk emekli maaşlarını ne zaman alacaklarını merak ediyordu. Kahramanmaraş merkezli büyük depremler nedeniyle Meclis 28 Şubat'a kadar tatile girmişti. Meclis açılır açılmaz EYT'nin yasalaşıp yasalaşmayacağı merak ediliyordu. AK Parti son dakika açıklamasıyla bu merakı giderdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milyonlarca EYT'linin merakla beklediği açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Meclis yarın açılıyor. İlk gündem maddemiz EYT. Tüm partilerimiz destek verirse EYT ile ilgili 4 maddelik yasa teklifinin görüşmelerine yarın başlar Çarşamba günü de nihayete erdiririz diye düşünüyorum" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş "TBMM 6 Şubat'tan itibaren 21 günlük bir ara verdi. Bölge milletvekillerimiz ve tüm Milletvekillerimiz deprem bölgesinde bulunmak istediler. Onun için TBMM calışmalarına 28 Şubat'a kadar ara verildi. Yarın TBMM Genel Kurulu çalışmalarına başlıyor. İlk gündem maddemiz EYT" dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN