EURO 2024 Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde, Türkiye ve Hollanda'nın karşı karşıya geleceği bu kritik maç için yapay zekaya şu soru yöneltildi:

“Cumartesi yapılacak olan Türkiye ve Hollanda maçını nasıl öngörüyorsun? Skoru sana göre ne olabilir? Önceki maçların analizlerine ve takım kadrosunun analizine göre bir tahminin var mı?”

Alınan ilk cevap şöyle oldu:

“1-1 Beraberlik: Bu iki takımın da güçlü ve zayıf yönleri olduğu göz önüne alındığında, fazlasıyla dengeli bir maç olabilir. Böyle bir durumda maçın berabere bitme ihtimali yüksek."

Alınan ikinci cevap ise şöyleydi:

“2-1 Hollanda: Hollanda takımının genel olarak çok daha deneyimli, güçlü bir futbol geçmişine sahip olması nedeniyle, maçı kazanma ihtimali yüksek. Ancak bu, Türkiye’nin de direncini gösteremeyeceği anlamına gelmiyor.”

Son olarak, hangi tahminin daha olası olduğu sorulduğunda ise “Böyle bir durumda, iki takımın berabere kaldığı olasılığını seçerdim”yanıtı geldi.

Turizmde 'U' dönüşü! Fiyatlar yarıya indi Turizmde 'U' dönüşü! Fiyatlar yarıya indi

OpenAI’ın yapay zekası ChatGPT, Türkiye-Hollanda maçının berabere biteceğini düşünüyor. EURO 2024'te bu heyecan verici karşılaşmayı hep birlikte izleyip, yapay zekanın tahmininin doğruluğunu göreceğiz!

Editör: Nigar Topcu