Yetkililer, Pazartesi sabahı Broward Şerif Ofisi Yangın Kurtarma helikopterinin Florida'nın Pompano Beach kentindeki küçük bir apartman kompleksine düşmesi sonucu iki kişinin öldüğünü söyledi.

Azerbaycan'dan ölen Rus askerleri hakkında açıklama: Yanlışlıkla oldu Azerbaycan'dan ölen Rus askerleri hakkında açıklama: Yanlışlıkla oldu

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu'na göre, o sırada helikopterde üç kişi vardı ve bunlardan biri hayatını kaybetti. Adının Broward Şerif Ofisi Kaptanı Terryson Jackson (50), teşkilatın 19 yıllık emektarı olduğu belirtildi.

Broward Şerif Ofisi, yetişkin bir kadın olan ikinci bir kişinin de yerde öldüğünü söyledi.

Miami ABC'ye bağlı WPLG'ye göre Broward Şerif Gregory Tony, helikopterde hayatta kalan iki yangın kurtarma çalışanının (bir pilot ve bir sağlık görevlisi) kazadan sonra helikopterden sürünerek çıkabildiğini söyledi.

Şerifin ofisi, pilot, sağlık görevlisi ve iki sivilin yaralandığını ve hastanelere kaldırıldığını söyledi. Yetkililer, yaralananların hiçbirinin hayati tehlikesinin bulunmadığını ve durumlarının adil olduğunu söyledi.

Yetkililer, yangın kurtarma helikopterinin kaza anında Kuzey Lauderdale'deki bir olay yerine doğru gittiğini söyledi. Pompano Plajı Miami'nin yaklaşık 40 mil kuzeyindedir.