Almanya'da Aşağı Saksonya eyaletindeki Bramsche beldesinde bulunan bir camiye gamalı haç çizili ve Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü imzalı tehdit mektubu gönderildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletlerde konuştu: Açlıkla mücadele mesajları Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletlerde konuştu: Açlıkla mücadele mesajları

İSLAMA HAKARET!

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Eyüp Sultan Camisi'ne posta yoluyla gönderilen gamalı haç çizili mektupta, "Böyle devam edin. Yahudilere yaptığımızı size de yapacağız. O gün uzak değil."  şeklinde ifadelerle tehdit unsurları kullanıldı. Mektupta İslam'a hakaret cümleleri de mevcuttu.

CAMİLERE TEHDİT MEKTUPLARI

Bramsche DİTİB Eyüp Sultan Camisi Dernek Başkanı Ahmet Irmak, yaptığı yazılı açıklamada, NSU imzasıyla hafta içinde bölgedeki başka bir camiye daha tehdit içerikli mektup gönderildiğini belirtti.

Posta yoluyla camilerine gelen mektubun benzerinin yaklaşık bir yıl önce de kendilerine gönderildiğini aktaran Başkan Irmak, "Bölgemizde farklı camilere benzer tehdit mektuplarının gönderilmesinden endişe duyuyoruz. İlgili kurumlardan bu olaylara karşı daha hassas yaklaşılmasını talep ediyoruz." şeklinde konuştu.

Başkan Irmak, konuyu polise intikal ettirip suç duyurusunda bulunduklarını da kaydetti.