New York Belediye Başkanı Eric Adams, sosyal medya hesabından Cuma namazı vakitlerinde ezan okunmasına izin verileceğini açıkladı. Adams sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bürokrasiyi ortadan kaldırıyor ve camilerin ve ibadethanelerin cuma ve ramazan aylarında izin almadan ezan sesini yükseltmekte serbest olduğunu açıkça söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha önce ABD’nin farklı eyaletlerinde ezan okunmasına izin verilmişken bu gelişme ABD’nin diğer bölgelerinde de ezanın okunmasının önünü açacağı yorumları yapılıyor.

Donald Trump'dan flaş açıklama: Seçilirsem ülkeye sokmayacağım Donald Trump'dan flaş açıklama: Seçilirsem ülkeye sokmayacağım

FAVORİ KENTLERİMDEN BİRİ İSTANBUL

Öte yandan Eric Adams, New York’taki Türklerin sevdiği bir isim. Daha önce de sık sık Türkiye’ye gelen Adams, kendisinin de bir Türk dostu olduğunu açıklamıştı.

Daha önce Türkiye'yi ziyaret ettiğini ve zengin bir kültürü deneyimlemeleri için New York'ta Türk öğrencileri de görmek istediğini söyleyen Adams, “Türkiye'ye 5 ya da 6 kez, eyalet senatörü ve Brooklyn Belediye Başkanı olduğum zaman seyahat ettim. Bu tür seyahatlere devam etmeyi dört gözle bekliyorum. Üsküdar ve Brooklyn kardeş kentler ve favori kentlerimden biri olan İstanbul. Birçok kentle kardeş şehir anlaşması yapmak istiyorum” demişti.