Wittman Bölgesel Havaalanı'ndaki bir hava gösterisi sırasında, Devyn Reiley ve yolcu Zach Colliemoreno'nun tek motorlu T-6 Teksaslı uçağı, sabah 9:30 civarında yakındaki Winnebago Gölü'ne çarptı. İki kez Super Bowl şampiyonu Bruce Collie'nin kızı 30 yaşındaki Devyn Reiley kazada hayatını kaybetti.

O sırada balık tutan ve olaya şahit olan görgü tanığı Brayden Hiebing, NBC'ye demeç verdi. Görgü tanığı "İlk başta bir gösteri yaptıklarını düşündüm. Uçağın gökyüzünden çıkmaya başladığını duydum ve dönerek düştü" dedi.

AYNI GÜN İKİNCİ KAZA

Aynı gün öğleden sonra bir kaza daha yaşandı. Havaalanındaki bir helikopter ve bir gyrocopter uçuş sırasında çarpıştı ve operatör Mark Peterson (69) ve yolcu Thomas Volz (72) öldü. Her iki adam da kongreye katılıyordu ve hava gösterisinin bir parçası değildi.

Federal Havacılık İdaresi, People dergisine yaptığı açıklamalarda her iki olayı da doğruladı. Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu her iki kazayı da araştırdığını söyledi.

Kapitalizm her yerde problem: Avrupa'da alım gücü resmen düştü Kapitalizm her yerde problem: Avrupa'da alım gücü resmen düştü

BRUCE COLLİE'DEN KIZINA MESAJ

Super Bowls'u kazanan takımın bir üyesi olan Bruce Collie kızının, ölümünden bir gün sonra Facebook gönderisinde Reiley'e övgüde bulundu. Dua ettiğini söyleyen Collie şöyle yazdı: "Sana güveniyorum Kralım... HER ŞEYİN iyiliği için birlikte çalışacağız."