İsrail dizisi Shtisel'den uyarlanan Ömer dizisi nihayet seyirciyle buluştu. Başrollerini Selahattin Paşalı, Gökçe Bahadır ve Barış Falay'ın paylaştığı yeni uyarlama dizisi Ömer dizisinin konusu ne, oyuncuları kimler, kim hangi karakteri canlandırcak merak ediliyordu. Dizinin orijinaliyle uyumlu olup olmayacağı da ayrı bir merak konusuydu. Ömer dizisi oyuncuları ve canlandırdıkları karakterleri gelin birlikte inceleyelim.

Ömer dizisi Shtisel isimli İsrail dizisinden uyarlandı. Shtisel, 2013 yılında İsrail'de yayınlanmaya başladı. Dizi 3 sezon ve 33 bölüm sürdü. 2018 yılında ise Netflix Shtisel'i dünyaya açtı.

Shtisel Kudüs'te geçen bir hikayeyi anlatıyor. Dizide Ortodoks Yahudi bir ailenin katı kurallarla geçen yaşamı anlatılıyor.

Shtisel dizisinde başrol olarak Dov Glickman, Michael Aloni, Neta Riskin, Shira Haas, Sasson Gabai, Hadas Yaron, Eliana Shechter, Zohar Strauss ve Ayelet Zurer yer alıyor. Dizi, Ömer ismiyle ülkemizde uyarlandı.

Star TV'de yayınlanmaya başlayan uyarlama dizi Ömer'in başrolü Selahattin Paşalı oldu. Selahatin Paşalı'ya Gökçe Bahadır (Gamze) ve Barış Falay (Reşat) eşlik edecek.

Shtisel dizisinde olduğu gibi Ömer dizisinde de dindar bir ailenin hayatı işlenecek. Dizi Müslüman ailenin imam oğlu Ömer'in, kendisinden yaşça büyük Gamze'ye aşık oluşunu ekrana getirecek. Bu çifti Selahattin Paşalı ve Gökçe Bahadır canlandıracak.

Konu uyarlama olunca dizinin orijinaline ne kadar benzeyeceği konuşulmaya başlandı. bu durum yerli dizi izleyicileri kadar eski Shtisel izleyicileri için de merak uyandırdı. Bir Twitter kullanıcısı ise Shtisel dizisiyle Ömer dizisini karşılaştırdı.

Orijinalinde Michael Aloni'nin canlandırdığı Akiva Shtisel rolü Ömer ismi ile Selahattin Paşalı tarafından canlandırılacak. Ortodoks Yahudi oğul yerine müslüman ailenin dini vecibeleri yerine getiren imam oğlu var.

Dov Glickman'in Shulem Shtisel'i Barış Falay tarafından canlandırılacak. Falay dizide Reşat ismiyle müslüman babayı oynuyor.

Ayelet Zurer'in canlandırdığı Elisheva Rotstein role ise Gökçe Bahadır'a emanet. Ömer dizisinde Gamze ismiyle canlandırılacak rol için spoiler vermek istemeyiz ama şimdilik Ömer'in aşık olacağı kadın diyelim.

Neta Riskin'in Giti Weiss rolüne ise Merve Dizdar uygun görüldü. Canlandıracağı karakterin ismi ise Elif.