Saadet Partisi kemiklerini sızlatıyor denmişti! Erbakan'ın CHP ile koalisyon sözleri gündem oldu

Saadet Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi'nin ittifak halinde olması siyaset çevresinde tartışmalara yol açmıştı. 'Saadet partisi, CHP ile birlikte hareket ederek merhum Erbakan'ın kemiklerini sızlatıyor' tartışmaları yaşanmıştı. Bu konuyla ilgili Necmettin Erbakan'ın 1996 yılında söylediği sözler ise sosyal medyada gündem oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu açıklaması tartışmalarıda beraberinde getirdi. Özellikle AK Parti cephesinden Saadet Partisi'ne eleştiri geldi. CHP ile ittifak yapmasına tepki gösterilen Saadet Partisi'nin (eski Refah Partisi) eski genel başkanı Necmettin Erbakan'ın 1996 yılında yaptığı açıklamalar yeniden gündem oldu.

Necmettin Erbakan yaptığı açıklamada CHP ve DSP ile koasliyon kurabileceğini söyledi. Erbakan konuşmasında ''Bugün biz DSP ve CHP'yle beraberce koalisyon kurarız. Bu memlekete en hayırlı hizmetleri yaparız. Zaten yaptık. Zerre şüphemiz yok.'' dediği görüldü. CHP ile Saadet Partisi'nin ittifakı için 'Saadet partisi, CHP ile birlikte hareket ederek merhum Erbakan'ın kemiklerini sızlatıyor' eleştirileri yapılmıştı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN