Saadet Partili Ümit Çebi'nin Kemal Kılıçdaroğlu'nu mücahit ilan etmesi sosyal medyayı salladı!

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Ümit Çebi'nin Kılıçdaroğlu'nun Meclis toplantısındaki son konuşması sonrası sosyal medya hesabından yaptığı 'mücahit' açıklaması gündemi salladı. Çebi'nin bu mesajı, Twitter'da Trend Topic (TT) oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Ümit Çebi, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu "mücahit" diye nitelendirince ortalık karıştı. Çebi, sosyal medyadan paylaştığı açıklamasında "13. Cumhurbaşkanı adayı, Sn. Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı veda konuşmasının sonunda hadi bismillah diyerek bitirdi. Geliyor Mücahid Kılıçdaroğlu" dedi. Çebi'nin bu mesajı, Twitter'da Trend Topic olan paylaşımı yapan Ümit Çebi'nin Necmettin Erbakan ile özdeşleşen 'mücahit' unvanını Kılıçdaroğlu için kullanması tepkileri beraberinde getirdi.

ÜMİT ÇEBİ TEPKİLERDEN SONRA YENİ AÇIKLAMA YAPTI

Çebi, daha sonra paylaştığı videoda ise, ''Bu ruha mücahit denir. Bizden görünenler, haçlı BOP ile, ortadoğuyu müslümanın kanı ve göz yaşları ile sularken ve zalime destek olurken. Bizden görünmeyen ise, BOP zulüm zihniyetine karşı mertçe mücadelesi taktirliktir. ALLAH zalimleri sevmez'' yorumunda bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN