CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün yerel seçim çalışmaları çerçevesinde Kütahya'nın ardından Bilecik'i ziyaret etti.

Bilecik CHP İl Başkanlığı'nda partililerle buluşan Özel, burada 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka ile birlikte belediye başkan adaylarıyla "Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politika Belgesi" protokolünü imzaladı. Eski Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı da Özel'e bu ziyaretinde eşlik etti.

CHP lideri Özel konuşmasında, partisinin Afyonkarahisar adayı Burcu Köksal'ın dün kendisinin de katıldığı mitingde sarf ettiği, "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç bütün siyasi partiye açık olacak" ifadelerini hatırlattı.

Özgür Özel'den Hatay seçimlerine ilişkin YSK'ya 'tam kanunsuzluk' başvurusu Özgür Özel'den Hatay seçimlerine ilişkin YSK'ya 'tam kanunsuzluk' başvurusu

Fırsatçılarda Bunun Üzerinde Uzun Süre Tepindiler

Özel, İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Dün Afyon'da bir talihsiz süreç yaşandı. Belediye başkan adayımıza yerelde sürekli belediyeyi kimle yöneteceği sorusu üzerine onlara bir cevap vermek isterken sanki seçmenin bir kısmına ayrımcılık yapılacakmış gibi bir ifadeye sürüklendi iş. Tabii birtakım fırsatçılar da bunun üzerinde uzun süre tepindiler. Ama dünden bugüne olacak bir şey değil. Aylardır süren bir hazırlık Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu konularda ne kadar duyarlı olduğunu ve ne kadar hazır olduğunu ve ne kadar kendinden emin olduğunu gösteriyor. Elimizde Cumhuriyet Halk Partisi yerel yönetimlerde eşitlik politikası var. CHP’li belediye başkanlarının, başta toplumsal cinsiyet eşitliği için mücadele edeceklerini belirten bunu dokuz madde halinde sıralayan bir taahhütname var. Bu taahhütname her bir belediye başkanımızın başta kadın, erkek arasındaki ayrımcılık ve cinsiyet eşitsizliğine müdahale olmak üzere her türlü eşitsizliğin karşısında olduklarını, belediye hizmetlerinde kendilerine başvuran vatandaşları hiçbir şekilde ayırmayacaklarını, ırk, mezhep, din, inanç ve siyasi tercih farkı olmaksızın herkese sunulacak eşit hizmetleri taahhüt eden bir belgedir. Bu belgeyi Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları bugün kadın-erkek eşitliği noktasındaki ve eşitsizliklerle cinsiyet eşitsizlikleriyle mücadele yönündeki taahhütnameyi imzalayarak beyan ediyorlar.” 

Editör: Şevval Başçakır