Muharrem İnce'den olay Kızılay açıklaması! Bu açıkça vatan hainliğidir

Cumhurtiyet Gazetesi yazarı Murat Ağırel, bugünkü yazısı gündeme bomba gibi düşmüştü. Ağırel Kızılay'ın, elindeki çatır stoklarını Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP'a sattığını ortaya çıkardı. Konuyla ilgili twitter hesabından açıklama yapan Muharrem İnce ''Bu artık beceriksizlik değil bu açıkça vatan hainliğidir'' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurtiyet Gazetesi yazarı Murat Ağırel, bugünkü yazısı olay olmuştu. Ağırel on binlerce yurttaşın ölümüne neden olan depremin ardından Kızılay'ın, elindeki çatır stoklarını Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP'a sattığını söylemişti. Ağırel yazısında "Millet çadır diye inlerken Türkiye’nin en büyük yardım kuruluşu Kızılay, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz çadır dağıtmak yerine depremin üçüncü günü AHBAP’a 46 milyon TL ye çadır satmış!" dedi.. Haluk Levent 'Biz o akşam herkes can derdinde soğuktan donarken “bu çadırları satın almalı mıyız ya da almamalı mıyız?” lüksüne sahip değildik olamazdık da. Ve satın alıp bölgeye gönderdik. Yaptığımız her işlem kanuni ve doğru' açıklaması yaparak iddiaları doğruladı.

Haluk Levent ayrıca bir resim paylaşarak ''Sonra öğrendik. Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş. Kızılay'ın alt iştiraki olan tüzel kişilikmiş. Kızılay da bu şirketten çadırları faturalı satın alıyorlarmış Ahbap da aynı yöntemle toplanan bağışlarla bu şirketten satın alma gerçekleştirmiştir. Zaten sitelerinde açıklama bulunuyor.'' açıklaması yaptı.

MUHARREM İNCE: BU AÇIKÇA VATAN HAİNLİĞİDİR

Kızılay'ın çadır satmasına isyan eden Muharrem İnce sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak ''Kızılay'ı, önce Ensar'ın paravan şirketi haline getirdiniz. Şimdi ise depremde bölgeye çadır göndermek yerine çadırları bekletip parasıyla sattınız. Milletin çadırını millete milletin parasıyla sattınız. Bu artık beceriksizlik değil bu açıkça vatan hainliğidir'' dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN