AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in 6284 açıklamasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Zengin, 6284 açıklamasına bu sefer Milat Gazetesi Yazarı Özlem Doğan sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yeni Kabine'de hangi bakanlığa kim gelecek? Mustafa Destici sürprizi Yeni Kabine'de hangi bakanlığa kim gelecek? Mustafa Destici sürprizi

İşte o tepki:

6284'ÜNÜ AL BAŞINA ÇAL

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Cumhur İttifakı'na katılmayacağını açıkladı. Al şimdi o 'kırmızı çizgim' diyerek savunduğun 6284'ünü başına çal.

NE OLMUŞTU

Yeniden Refah Partisi'nin AKP'ye sunduğu 30 maddelik teklif içinde kamuoyundan yoğun tepki çeken 6284 sayılı kanunun kaldırılması talebine dair CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in açıklama yapmasını istedi.

AKP'li Zengin şunları söyledi:

'Bu konu muhakkak suretle Yeniden Refah Partisi'nin gündemindedir, aynen Saadet Partisi'nin gündeminde olduğu gibi. Saadet Partisi de defaatle İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılmasıyla alakalı, 6284 ile alakalı görüşlerini çokça kamuoyuyla paylaştı. Yeniden Refah Partisi'nin görüşüdür. Sayın Bakanımız Derya Yanık da bu konuda bir açıklama yaptı. Sayın Binali Yıldırım'ın da ifade ettiği gibi 'Bu konu hiç gündeme gelmedi bu konuşmada.' 6284 sayılı kanun, bizim için önemli bir konudur ve kırmızı çizgimizdir. Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığımız toplantılarda da katılan tüm kadın STK'lerin de var olduğu toplantılarda da bu aynen böyle zaten ifade de edilmiştir.