Sosyal medya platformlarında viral olan lüks pazar kahvaltısı görüntüleri kamuoyunda merak uyandırmıştı. Görüntülerde yer alan ailenin kim olduğu ortaya çıktı. Ailenin başı Harput Şirketler Grubu Kurucu ve Onursal Başkanı olan Celal İlaldı. Aynı zamanda Helin Rojda İlaldı'nın paylaştığı görüntülerde 'ağabeyim' diye bahsettiği kişinin ise HDP İstanbul 3'üncü bölge adayı Arda İlaldı olduğu anlaşıldı. 

Ayrıca, genç kadın Helin Rojda İlaldı'nın geçmiş yıllarda UGC Civata San ve TİC A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Gürbüz'ün oğlu Ayberk Gürbüz ile evlendiği ve bu lüks düğün töreninde nikahlarını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kıydığı da ortaya çıktı.

Helin Rojda İlaldı'nın paylaştığı lüks pazar kahvaltısı görüntüleri sosyal medyada büyük yankı uyandırmış durumda. İnsanlar bu ailenin yaşantısını ve ilişkilerini merak ediyor. 

Celal İlaldı'nın ailesi ve özel yaşamı hakkında çok fazla sorular soruluyor. Celal İlaldı hakkında özellikle serveti hakkında da pek çok soru soruluyor. İlaldı malikanesinde yaşayan Celal İlaldı kimdir serveti ne kadar? Celal İlaldı mesleği ne? sorularının cevapları haberimizn detaylarında.

Celal İlaldı kimdir, mesleği ne?

Celal İlaldı, 10 Temmuz 1946 tarihinde doğmuş olan Kürt asıllı bir iş adamıdır. Harput Group Şirketler Grubu'nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Celal İlaldı, turizm, inşaat ve tekstil alanlarında faaliyet gösteren başarılı bir iş adamıdır.

İlaldı, turizm, inşaat ve tekstil alanlarındaki girişimleriyle dikkat çeken bir iş adamı.

Celal İlaldı'nın hayat hikayesi oldukça ilgi çekici bir şekilde başlar. Elazığ'ın Sivrice ilçesinde bulunan Canuşağı köyünde yetişen Celal İlaldı, babasını altı yaşında kaybetmiş ve yoksulluk içinde büyümüştür. On yaşında Adana'ya giderek çalışmaya başlamış ve hayat mücadelesi vermiştir. 1966 yılında İstanbul'a yerleşen İlaldı, burada farklı işlerde çalışmış ve iş deneyimleri edinmiştir.

Tekstil sektörüne 1976 yılında battaniye ve çorap üretimi ile adım atan Celal İlaldı, daha sonra tekstil atıklarının geri dönüştürülmesi işine ilgi duymuş ve Zeytinburnu'nda bir işletme açmıştır. Harput Tekstil San. ve Tic. A.Ş. ile Hazar Tekstil San. ve Tic. A.Ş. adlı kurumsal şirketleri kuran İlaldı, Avrupa ülkelerine ihracat yapmış ve kazandığı parayı yatırımlarına yönlendirmiştir.

Celal İlaldı serveti ne kadar?

Celal İlaldı, aynı zamanda hayırsever bir iş adamı olarak biliniyor. Gözeli köyüne ve çevresinde 23 köye Gözeli Celal İlaldı Pansiyonlu İlköğretim Okulu'nu kazandırmış ve bölgedeki eğitime destek olmuştur.

Celal İlaldı'nın serveti hakkında net bir veri bulunmasa da  turizm, inşaat ve tekstil firmaları bulunuyor ve tahminlere göre yaklaşık 100 milyon dolarlık bir servete sahip olduğu düşünülmektedir.

Editör: Nigar Topcu