Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü teknik direktörü Jose Mourinho, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco ile Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda ilk basın toplantısını düzenliyor. Ali Koç ”Hocamız ve ekibi dünkü imza töreni gibisini yaşamadık’ dedi. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Soru-cevap şeklindeki basın toplantısında açıklamalar şöyle:

ALİ KOÇ: AZİZ YILDIRIM ‘MOURİNHO İLE ANLAŞTIK’ DEDİ AMA GERÇEK BU DEĞİL
Ali Koç: Bir seçim sürecimiz var. Bu kez iki katı daha katı katılımlı bir seçim olacak. Sonuç ne olursa olsun Fenerbahçe kazansın. Biz hayal satmıyoruz, gerçekleri anlatıyoruz. Yaptığımız hiçbir transferle ilgili spekülasyon yapmadık. Islak imzayı gördük açıkladık. Sayın Yıldırım ‘Anlaştık’ dedi. İşin gerçeği bu değildi. Siz bizi yavaş kalıyorsunuz’ diye eleştiriyorsunuz. Ama son iki senedeki transferlere bakınca da göreceksiniz, daha hızlı aksiyon alıyoruz.

MOURİNHO: ‘BENİMLE İLETİŞİME GEÇEN İLK İSİM MARİO BRANCO’YDU’
Jose Mourinho: Başkanımıza katılıyorum taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Ben bu masada ortada oturuyorum. Ben başkanım ‘Siz ortada oturmalısınız’ diye şaka yaptım. Eskiden ‘Ben Jose Mourinho’yum’ derdim ama şu an ‘Ben Fenerbahçe Teknik Direktörüyüm.’ demek istiyorum. Benimle iletişime geçen ilk isim Mario Branco’ydu. Ve bunun sonucunda Ali Koç. Eski kulübüm Roma’dan hiçbir oyuncuya karşı ilgim yok. Şu anda acele etmenin zamanı değil. Şu an yapmamız gereken sakin bir şekilde işlerimizi yapmak.

‘AZİZ YILDIRIM’LA GÖRÜŞTÜM AMA İZİN ALMADIM’
(Sözleşme imzalarken Aziz Yıldırım’dan onay aldınız mı?) Hayır, gerçek değil. Kimseye imza atmadan önce sormama gerek yoktu. Kimseden ne yapmamın gerektiğine dair izin almam. Aziz Yıldırım ile görüşmem olmuştu ama izin almadım.

BRANCO: MOURİNHO İKİ YIL BOYUNCA FENERBAHÇE’NİN TEKNİK DİREKTÖRÜ
Mario Branco: Yanımda duran beyefendi iki yıl boyunca Fenerbahçe’nin teknik direktörü. Jose Mourinho ile bu sene Türkiye’ye gelmesi için iletişime geçen ilk kişiyim.

Dursun Özbek Galatasaray'ın transferlerini açıkladı Dursun Özbek Galatasaray'ın transferlerini açıkladı

MOURİNHO: BAŞKAN DEĞİŞSE DE ÇALIŞIRIM
(Aziz Yıldırım başkan seçilirse, Jose Mourinho’nun görevi devam edecek mi?) Jose Mourinho: Fenerbahçe’nin teknik direktörüyüm, başkan değişse de ben Fenerbahçe için çalışırım.

‘TESİSLERE GİTTİM, GÖRDÜĞÜM SEVİYE ÇOK İYİ’
İstikrar, bana sunulan proje çok önemliydi. İki günde her şey üst düzey… Tesislere gittim, gördüğüm seviye çok iyi. İstikrar isterim, sorumlulukların bilincindeyim. Gelecek haftalar kolay olmayacak çünkü oyuncular EURO 2024’te olacak. İki hafta sonra çalışmalara başlamamız lazım. Takımın içinde bulunduğu organizasyon çok önemliydi. Fenerbahçe taraftarları için her şeyimi vereceğim. Dediğim gibi Ali Koç ve Mario Branco’nun sunduğu proje için imza attım.

‘FENERBAHÇE İÇİN SESİMİ YÜKSELTMEM GEREKİRSE İKİ KERE DÜŞÜNMEM’
(Jorge Jesus’un ‘Bu ligin sportif gerçekliği yok’ sözleri) Avrupa’daki çoğu kişi benim gelmemle birlikte bu ligi takip edecek. Eğer Fenerbahçe’nin haklarını korumak için sesimi yükseltmem gerekirse bunu iki kere düşünmem.

AYRINTILAR GELİYOR…

Editör: Aliye Tulum