Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, bugün düzenlediği günlük basın toplantısında, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın başkent Moskova'da yapacağı görüşme hakkında açıklamada bulundu.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Zaharova, Lavrov ve Fidan'ın 31 Ağustos Perşembe ve 1 Eylül Cuma günü bir araya geleceğini duyurdu.

Zaharova ilk olarak 28 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, Fidan ve Lavrov'un Moskova'da görüşeceğini duyurmuştu. O açıklamada iki bakanın görüşme tarihiyle ilgili bilgi paylaşılmamıştı.

Kapitalizm her yerde problem: Avrupa'da alım gücü resmen düştü Kapitalizm her yerde problem: Avrupa'da alım gücü resmen düştü

Dışişleri Bakanlığı'ndan bugün yapılan açıklamada da, "Sayın Bakanımız, 31 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihlerinde Rusya Federasyonu’na bir çalışma ziyareti gerçekleştirecektir. Ziyaret kapsamında ikili ilişkilerimizin gündemindeki konular başta olmak üzere bölgesel ve küresel gelişmelere dair istişarelerde bulunulması öngörülmektedir." ifadelerine yer verildi.