Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın Kanal 7-Ülke TV ortak yayınında aniden fenalaşmıştı. Canlı yayın yarıda kesilmiş 15 dakikalık aradan sonra Erdoğan ekranlara yeniden dönmüştü. Midesini üşüttüğünü söyleyen Erdoğan herkesten helallik istedi. 

Erdoğan'ın yayından önce rahatsızlandığının belli olduğu yayını iptal edilmesi istendiği ancak Erdoğan'ın “Söz verdim. İptal edilmesin. Yayına katılacağım” dediği öğrenildi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi Erdoğan'ın katıldığı yayın öncesinde ve sonrasında yaşananları tek tek anlattı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rahatsızlandığı anların öncesinde ve sonrasında yaşananların perde arkası..

YAYINDAN ÖNCE 17 SAAT ÇALIŞMIŞ

Cumhurbaşkan Erdoğan yayından önce 17 saat çalıştığı ve midesini üşüttüğü öğrenildi. Erdoğan'ın yayına 1.5 saat geciktiği ve rahatsızlığı nedeniyle programın süresinin kısaltıldığı ortaya çıktı.

İŞTE ABDULKADİR SELVİ'NİN AÇIKLAMALARI

Bir gün önce Bursa Gemlik’teki Batarya Fabrikası’nın temel atma törenine katılıp Manisa’da miting yapmıştı. Oradan üşütmüş. Üstüne bir de 17 saatlik 4 program bir toplantı koyunca vücut canlı yayın sırasında isyan etmiş. Cumhurbaşkanı’nın doktoru Prof. Dr. Serkan Topaloğlu’nun müdahalesinin ardından Cumhurbaşkanı rahatlamış ama yayına çıkması istenmemiş. Fakat Erdoğan yayına çıkmayı tercih etmiş. 

Bu kadar yoğun tempo içerisinde midesini üşütmek, rahatsızlanmak insani bir durum. Cumhurbaşkanı da olsa netice itibarıyla Erdoğan da bir insan.