Müzik lisansı sahibi Broadcast Music, Inc., Ramaswamy kampanyasının avukatına hitaben yazdığı bir mektupta, rapçinin şirketle iletişime geçmesinin ardından Eminem'in müziğini kullanma haklarını iptal etti.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman: İsrail ile normalleşiyoruz Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman: İsrail ile normalleşiyoruz

Mektup, "Bu mektup, BMI'ın, profesyonel olarak Eminem olarak bilinen Marshall B. Mathers, III'ten, Vivek Ramaswamy kampanyasının Eminem'in müzik bestelerini kullanmasına itiraz eden bir iletişim aldığına dair bir bildirimdir" diye başlıyordu.

Mektup şöyle devam ediyordu: "'BMI, Eminem Works'ün Vivek 2024 kampanyası tarafından bu tarihten itibaren gerçekleştirilmesini, BMI'nın buna ilişkin tüm hak ve çözüm yollarını saklı tuttuğu Sözleşmenin esaslı bir ihlali olarak değerlendirecektir."

İlk olarak Daily Mail'de yer alan 23 Ağustos tarihli duyuru, Ramaswamy'nin Iowa Eyalet Fuarı'ndaki viral doğaçlama "Lose Yourself" performansından sadece 11 gün sonra geldi.

“Vivek az önce sahneye çıktı ve serbest kaldı. Ramaswamy sözcüsü Tricia McLaughlin, BMI'dan gelen mektupla ilgili olarak ABC News'e verdiği demeçte, "Amerikan halkını üzecek şekilde, rap yapmayı gerçekten gölgede bırakmak zorunda kalacağız" dedi.

Ramaswamy, 2006 yılında mezun olduğu okulun gazetesi Harvard Crimson'a verdiği röportajda, "Lose Yourself"ın, rapçi ikinci kişiliği "Da Vek" için ideal bir şarkı olduğunu söyledi.

O zamanlar 21 yaşında olan Ramaswamy, "Çocukların bunu dinlemeye zorlanması gerektiğini düşünüyorum" dedi. “Elbette düzenlenmiş versiyonu.”

Yaklaşık 17 yıl sonra Ramaswamy, ABC News'e, şarkının hala onun marşı olup olmadığı sorulduğunda Eminem'de bir karaoke seansına katılacağını söyledi; bu planlar artık durmuş gibi görünüyor.

“Müziğime ayak uydurma konusunda oyunumun zirvesinde değilim, ama… Muhtemelen ABD tarihinde, Eminem'in 'Lose Yourself' şarkısının şimdi veya gelecekte en iyi karaokesini [versiyonunu] yapacak başkan adayı olurdum. ,” dedi Temmuz ayında. "Bunu taahhüt edeceğim."