Büyük Birlik Partisi (BBP) Mustafa Destici Bakan ya da Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı iddialarını yalanlamazken yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mesaj göndermiş oldu. Destici kendisine sorulan iddialar hakkında  Cumhurbaşkanı'nın takdirinde olduğunu ifade ederken "Hizmetten kaçınmayız" dedi.

14 Mayıs’ta yapılan seçimlere kendi logosuyla girme kararı alan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici TBMM’ye milletvekili olarak girmedi. Bu durumun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mustafa Destici’ye bakanlık ya da Cumhurbaşkanı yardımcılığı vereceği öne sürüldü. Bu iddialara BBP Genel Başkanı Destici Anadolu Yayıncılar Derneği'nin düzenlediği Anadolu Sohbetleri Buluşması'nda cevap verdi.

“HİZMETTEN KAÇINMAYIZ”

Destici açıklamasında Bakan ya da Cumhurbaşkanı yardımcılığı görevine hazır olduğunu gösterirken “Böyle bir teklif gelirse, parti kurullarımızda bunu değerlendiririz. Biz siyaset yaparken devletimize, ülkemize hizmet etmek amacıyla çalışıyoruz. Hizmet etme imkanı yakaladığımızda ise hizmetten kaçınmayız. Ancak, söylediğim gibi bu konuyla ilgili bir görüşme veya konuşma gerçekleşmemiştir” diye konuştu.