Cumhurbaşkanı Erdoğan depremden etkilenen illeri ararken CHP'li belediye başkanlarını aramadı!

Deprem son dakika haberleri.. Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 9 kenti daha etkileyen 7,4 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı resmi sayfalarından paylaşım yaptı. Erdoğan'ın, Millet İttifakı'nın yönetimindeki Adana, Hatay ve Mersin belediye başkanlarını aramaması büyük tepki çekti..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan 7,4 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak yalnızca AKP'li belediye başkanlarından bilgi alırken, CHP'li belediye başkanlarını aramaması büyük tepki çekti..

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklama göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin ardından can ve mal kaybının yaşandığı illerin belediye başkanlarını arayıp bildi aldı.

Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Cumhurbaşkanı @RTErdogan, Adana, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Hatay, Adıyaman, Osmaniye ve Şanlıurfa valileri ile telefonda görüşerek deprem sonrası durum ve arama kurtarma faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Valisi Süleyman Elban, Malatya Valisi Hulusi Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidini Beyazgül ile de telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmelerde, depremden etkilenen bölgelerdeki durum ve arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı." 

CHPLİ BELEDİYELERİ ARAMADI

Erdoğan’ın AKP'li belediye başkanlarını arayıp, CHP’li Hatay Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Adana Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ı aramaması dikkat çekti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN