Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunum yapıldı seçim tarihi yüzde 99 netleşti!

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan ve en az 43 bin kişinin hayatını kaybettiği 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından seçimlerin ertelenme konusu tartışılmaya devam ediyor. Konuyla ilgili Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat'tan açıklama geldi..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye depremin yaralarını sarmaya çalışırken bir yandan da seçim konusu gündemdeki yerini koruyor. Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Cumhurbaşkanı seçimleriyle ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı. CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında açıklamalar yapan Hande Fırat AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seçimlerin hangi tarihlerde yapılacağıyla ilgili sunum yapıldığını belirterek, "Toplantıdan bana gelen bilgi seçimin 14 Mayıs tarihinde yapılacağı yönünde" dedi.

Erdoğan'ın daha önce duyurulduğu gibi seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılmasının istediğini aktaran Fırat, şunları kaydetti:

"Bugün iki önemli toplantı yapıldı. Bir tanesi parti dışında bir merkezde, biri partide. Pek çok teknik isim bir araya geldi, 'hangi tarihte yapılmalı' diye. Hürriyet Gazetesi'nde de yazmıştık. 'Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'ı istiyor.' diye. Bugünkü toplantıların neticesinde yüzde 99 oranında 14 Mayıs'ta seçim yapılacak gibi görünüyor.

Bu akşam bir toplantı vardı. 'Teknik açıdan yetişecek mi, teknik olarak imkanlar el verecek mi? YSK seçmen kütüklerini deprem bölgesinde hazırlayacak mı' diye bakıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'ta ısrarcı diye yazmıştım. YSK ve AK Parti'deki teknik isimler çalıştı. Akşam saatlerinde, Binali Yıldırım'dan Numan Kurtulmuş'a... Erdoğan'ın kurmayları bir araya geldiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da bir sunum yapıldı. Toplantıdan bana gelen bilgi seçimin 14 Mayıs tarihinde yapılacağı yönünde."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN