CHP lideri Kılıçdaroğlu açıkladı! 'Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı...'

Seçimler yaklaşırken deprem dolayısıyla seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceği çok konuşulmuştu. Henüz bir erteleme haberi gelmemesiyle partisinden seçimlerde Cumhurbaşkanı adayını belirleme dahil tam yetki alan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Altılı Masa'nın adayı ilk turda kazanacak' açıklamasını yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

YetkinReport’a konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Tek kişilik hükümet artık yönetemiyor. Devletin iyi yönetilmediğini deprem bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkardı. Altılı Masa adayı ilk turda cumhurbaşkanı seçilecek, buna inanıyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu'nun ifadeleri ise şöyle:

"Altılı Masa'nın dağılacağı söylentileri asılsız, kopma ihtimali yok. Her ne kadar uyumsuz olduğumuz havası yaratılmak isteniyorsa da Masa uyumlu çalışıyor. Elbette ki zaman zaman masada ya da belli alanlarda birlikte çalışan arkadaşlarımız arasında farklı görüşler dile getiriliyor.

“(HDP ve Kürt seçmen sorusu üzerine) Altılı Masa'nın belirleyeceği Cumhurbaşkanı adayı toplumun her kesiminden, yurdun her bölgesinden, her kimlikten, her inançtan ayırt etmeden oy isteyecektir. Bu da doğal. Türkiye’nin demokratikleşmesini isteyen herkesin de bunu göreceğine inanıyorum. 2 Mart toplantısında bütün bunları görüşme imkânımız olacak.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN