CHP'li vekil canlı yayında açıkladı: Henüz AFAD'la ilgili bir kişi bile gelmedi!

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, depremin üzerinden saatler geçmesinin ardından heniz AFAD'la ilgili tek bir kişinin gelmediğini söyledi. Suzan, 'Neredeyse 7 saat geçti. Hiçbir devlet yetkilisi yok. AFAD yok, ilgili bakanlar yok. Can çekişiyor vatandaşlar binaların içerisinde, sesleri geliyor. Herkes sinir harbi içerisinde. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla temizlemeye çalışıyor' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen, ancak OsmaniyeHatayGaziantepMalatya,  AdıyamanAdanaKilisDiyarbakırElazığ ve Şanlıurfa'da da büyük bir yıkıma ve can kaybına yol açan deprem sonrası yüzlerce kişinin enkaz altında kaldığı belirtiliyor. 

CHP Milletvekili Suzan Şahin, sarsıntıdan en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay'daki son durumla ilgili olarak Halk TV yayınında açıklamalarda bulundu:

"Öncelikle başımız sağ olsun. allah daha fazla can kaybı vermesin. Hatay'da çok kötü bir durumdayız. Henüz AFAD'la ilgili tek bir kişi gelmedi. Neredeyse 7 saat geçti. Hiçbir devlet yetkilisi yok. AFAD yok, ilgili bakanlar yok. Can çekişiyor vatandaşlar binaların içerisinde, sesleri geliyor. Herkes sinir harbi içerisinde. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla temizlemeye çalışıyor.

Ekipmanlar tutuluyor, binaların delinmesi bilinçsizce yapılıyor. Buraya AFAD yetkilileri lütfen gelsin. Bu kadar saat sonra insanların yaşam olasılıkları azalıyor. SSK hastanemiz göçtü, apartmanlar, siteler göçtü. Ama henüz bir tek AFAD yetkilisi buraya gelmedi."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN