CHP'li Engin Özkoç: Milletimiz sizi affetmiyor

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın helallik istemesine tepki gösterdi. Özkoç, 'Bizim, sizin helalliğinizle ilgili bir verecek helalliğimiz yok. Allah sizi affeder mi bilmiyorum, ama ben hangi afetzede ile görüştüysem milletimiz sizi affetmiyor' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından TBMM Genel Kurulu'ndan bomba açıklamalar yaptı.

Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın helallik istemesine tepki gösterdi.

İşte o sözleri...

"Siyasi liderin, siyasi sorumluluğu vardır. Bunun karşılığı, halkına hesap vermektir. Kızılay’da rezalet, kurumların çöküşü, sizin de itiraf ettiğiniz gibi en hayati 48 saatte pasif kalmak. Askeri zamanında ve etkin gücüyle sahaya sürmemek. Ne afet öncesi ne afet sonrasına gerekli hazırlığı yapmış olmamak. Helalleşme konusu değil bunlar. Bu, bir siyasi sorumluluk. Ve siyasi sorumluluk, halka ve yasalara hesap vermektir. Bizim, sizin helalliğinizle ilgili bir verecek helalliğimiz yok. Allah sizi affeder mi bilmiyorum, ama ben hangi afetzede ile görüştüysem milletimiz sizi affetmiyor.”

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN