Kayseri'de Suriyeli bir sığınmacının 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarıyla başlayan olayların yankıları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sığınmacılara ilişkin açıklamalarına sert çıkan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Suriyelileri 'işgalci' olarak tanımladı.

DP'li Enginyurt, tepkisini Twitter hesabından dile getirerek "Erdoğan, 'Biz dün Suriye ile düşman değildik ki, Esed ile ailece görüşüyorduk. Biz davetimizi yapacağız. Türkiye-Suriye ilişkilerini için davetimiz her an olabilir' demiş. Düşman değildin de milyonlarca işgalci neden ülkemizde? 'Katil Esed' diye yıllarca niye bağırdın? Yazık yazık!" ifadelerini kullandı.

Yazılım sistemlerinde küresel aksaklık: Bankalar da etkilendi Yazılım sistemlerinde küresel aksaklık: Bankalar da etkilendi

Daha sonra sosyal medya hesabından Suriyeli sığınmacılara ilişkin bir değerlendirme daha yapan Enginyurt "Erdoğan, 'Artık biliyorsunuz ana muhalefet diye bir şey kalmadı. Bu muhalefet sürekli kışkırtıcılık yapmaya devam ediyor, rahat durmuyor. Hâlâ kalkıyor, mültecilerle uğraşıyor' demiş. Mülteci yok Erdoğan! İşgalci var. işgalci istemiyoruz. Biri normalleşme demez artık" sözlerini kaydetti.

Editör: Nigar Topcu