Araç sahipleri dikkat! Bu gece yarısı benzine indirim geliyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken herkes akaryakıta indirim var mı? sorusunun cevabını arıyor. Araç sahiplerine iyi haber geldi. Bu gece yarısı benzine indirim geliyor

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. 23 Kasım Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 1,16 lira indirim gelmesi bekleniyor.

BENZİNE BU GECE İNDİRİM GELİYOR

23 Kasım Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere benzin grubunda 1,16 TL indirim bekleniyor. İndirimle birlikte İstanbul'da benzinin litresi 20,03 liradan satılacak.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN