Üst düzey bir hükümet yetkilisi, bir gencin erken saatlerde Alberta eyaletindeki bir apartman dairesinde annesini vurarak yaraladığını söyledi.

Saat 12.47 sıralarında olay yerine gelen iki devriye polisi de vurularak öldürüldü. Memurların ateş ettiğine dair herhangi bir göstergenin bulunmadığı olayda, silahlı genç daha sonra kendini vurarak intihar etti. Edmonton Polisi Dale McFee, ölen memurların sekiz buçuk yıldır Edmonton kuvvetlerinde çalışan 35 yaşındaki Travis Jordan ve beş buçuk yıldır memur olan 30 yaşındaki Brett Ryan olduğunu açıkladı. Hastaneye kaldırılan kadının durumu ise hayati tehlikeyi koruyor.

KANADA BAŞBAKANI TRUDEAU'DAN TAZİYE MESAJI

Kanada başbakanı Justin Trudeau, Twitter hesabından polislerin yakınları ve meslektaşları için bir taziye mesajı paylaştı.

Seçim sonuçları dünya basınını salladı! Erdoğan yenilmez lider Seçim sonuçları dünya basınını salladı! Erdoğan yenilmez lider

'Polis memurları, insanları güvende tutmak için her gün kendilerini tehlikeye atıyor. İki Edmonton polisinin görev başında öldürüldüğü haberi bize bu gerçeği hatırlatıyor.' dedi.