Aleyna Tilki'nin Justin Bieber'a çingen demesi soruşturmasında karar

Şarkıcı Aleyna Tilki, Los Angeles'ta bir otelin kafesinde oturduğu esnada dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber'in yanına gelerek kulağına bir şeyler fısıldadığını anlatıp 'Yanıma biri geldi, ayakkabıları güzeldi ama çocuk çingen yani' diye şarkıcıyı tanımadığını söylemişti. Tilki'nin dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber'a 'çingen' demesi soruşturmasında takipsizlik kararı verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yılmaz U. adlı kişi, bu açıklamaların ardından Tilki'nin Roman vatandaşlara yönelik küçümseyici konuştuğu iddiasıyla CİMER'e başvurmuş, şarkıcının da özür dilemesini istemişti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında soruşturma başlatılan Aleyna Tilki, "Ben 'çingen' kelimesini 'rahat, salaş' anlamında söyledim. Amacım ırkçılık değildi. Çingene vatandaşlara konser vermek istiyorum" şeklinde konuştu.

Savcılık, ünlü şarkıcı hakkındaki soruşturmaya da son noktayı koydu. Şüpheli Tilki'nin üzerine atılı 'Halkın bir kesimini oluşturan din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama' suçunu işlediğine dair somut ve şüpheden uzak delil olmadığından takipsizlik kararı vererek dosyayı kapattı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN