Ahmet Hakan: Meral Akşener CHP'deki değişimi fark etmemiş olabilir mi acaba?

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Altılı Masa'dan ayrılmasının yankıları devam ediyor. Tartışmalar gün geçtikçe alevlenirken Meral Akşener'in Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a adaylık için çağrı yapması hakkında Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'dan dikkat çeken bir yorum geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 partinin desteği ile aday olmak istediğini toplantıda gündeme getirdi. Ancak kızılca kıyamet koptu! Kazanacak aday diye her konuşmasında açıklama yapan Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını reddetti. Meral Akşener zehir zemberek açıklamalar yaparak Altılı Masa'dan ayrıldı.

Ayrılık açıklamasını yaparken Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a adaylık için çağrıda bulunan Meral Akşener'e tepkiler gelmeye devam ediyor.  Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ağır ithamlarla Altılı Masa'dan ayrılması ve CHP'li belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a adaylık için çağrı yapmasına ilişkin olarak, "Akşener siyasetten pek anlamıyor mu acaba?" yorumunu yaptı. 

Ahmet Hakan bugünkü yazısında, "Belki de Akşener sandı ki... Ben 'İmamoğlu ve Yavaş' derim ve bütün muhalif kitleyi kalbinden vururum. Doğrudur. Kısa bir süre öncesine kadar muhalif kitlenin durumu aşağı yukarı şöyleydi: Kılıçdaroğlu’nu istemiyorlardı. 'Aday olma' diye kampanyalar yapıyorlardı. 'Ekrem İmamoğlu' diye tutturmuşlardı. 'Mansur Yavaş' diye tutturmuşlardı.Ama bu köprünün altından çok sular aktı.Kılıçdaroğlu, süreç içinde muhalif kitlede kabaran bu dalgayı durdurmasını başardı.Özellikle CHP’lileri, kendi ismine ikna etti. Meral Akşener, bu değişimi fark etmemiş olabilir mi acaba? İyi ama o zaman da Meral Akşener’in toplumu okuyamadığını ve siyasetten pek anlamadığını söylemek mümkün olmaz mı?" ifadesini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN