Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TikTok hesabından gençlere seslendiği bir video yayımladı.

Gençlerin isteklerini kırmayarak geçtiğimiz günlerde TikTok hesabı açan Kemal Kılıçdaroğlu, yeni bir video yayımlayarak 'Sorulmayacak sorular kanunu' çıkaracağını ve soruları soran işverenlerin cezalandırılacağını duyurdu.

Kılıçdaroğlu, videoda bu sorulara örnek verirken Twitter hesabından düştüğü notta "İşveren tarafından sorulamayacak ve bireyin beyan etmek zorunda olmadığı unsurlar kanunla net bir şekilde tanımlanacak. Örneğin kadınlara evlilik ya da doğum planları sorulamayacak. Soranlar, kanuna aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle cezalandırılacak." ifadelerini kullandı.

CHP lideri, videoda şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanı olduğumda torpile, kayırmaya kesinlikle son vereceğim. Ama sadece bu kadar değil. ‘Evli misin? Bekar mısın? Açık mısın? Kapalı mısın? Çocuk yapacak mısın? İkizler burcu musun?’ 14 Mayıs’ta sonra bu sorular tarihe karışacak. Bay Kemal, ‘Sorulmayacak Sorular Kanunu’ çıkaracak, herkesin Cumhurbaşkanı olacak."