Selena dizisinde canlanırdığı Yüce Honos karakteriyle hafızalara kazınan, ilk filmini 1966 yılında çeviren usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu, 150’nin üstünde filmde rol almış, ayrıca televizyon dizilerinde rol almıştır.

26 Aralık 1936 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Kayhanoğlu, 88 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Kötü haberi duyuran kızı Sibel Aybar “Ölüm nedeni yaşlılığa bağlı. Cenazemiz Pazartesi günü öğlen namazında Levent’ten kaldırılacak. Babamın isteği doğrultusunda annesinin yanına Feriköy’e defnedilecek” ifadelerini kullandı.

Kayhan Yıldızoğlu Kimdir?

Kayhan Yıldızoğlu, 26 Aralık 1936 tarihinde İstanbul Yeşilköy'de doğdu. Babası Rahmi Bey, Çerkez kökenli bir Ziraat Mühendisiydi, annesi ise Giritli bir öğretmendi. Ailesiyle birlikte Ankara'ya taşınmalarının ardından, lise eğitimini Kavaklıdere'deki bir lisede tamamladı. Ancak üniversite eğitimi sürecinde, ailesinin isteği üzerine hukuk fakültesine başladıysa da üçüncü sınıftayken okulu bıraktı.

Sağlık Bakanı Koca'dan teleferik kazasına ilişkin açıklama Sağlık Bakanı Koca'dan teleferik kazasına ilişkin açıklama

Askerlik hizmetini 1957 yılında İstanbul'da yedek subay olarak tamamladıktan sonra iz komiseri olarak görev yapmaya başladı. Bu dönemde Türkan Suner ile evlendi ve birkaç yıl içinde iki kızları oldu. Ancak bir süre sonra boşandıktan sonra, Şener Şen ile birlikte Cihangir'de bir evde üçbuçuk sene geçirdi.

Tiyatroculuk kariyeri, tesadüfen tiyatrocu Muhsin Ertuğrul ile tanışmasıyla başladı. Ertuğrul'un teşvikiyle İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda seçmelere katıldı ve başarılı oldu. Bu başlangıç, Kayhan Yıldızoğlu'nun 20 yıl boyunca tiyatro sahnelerinde aktif olarak yer almasını sağladı.

Kayhan Yıldızoğlu'nun hayatı, Türk tiyatro tarihinde önemli bir yere sahiptir ve sanat camiasında uzun yıllar boyunca iz bırakmıştır.

Editör: Amine Ebrar