Gizli Servis tarafından yayınlanan bir videoda söylediği ''CİA ve Mossad ile görüştüm. İsrail’e turistik gezi için gitmedim! İsrail’e gidip Mossadçılarla görüştüm'' itiraflarıyla gündemi sallayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ gazeteci Cüneyt Özdemir'in konuğu oldu. Bu kez Ümit Özdağ'ın hedefinde ise savunma sanayii vardı.

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN MOSSAD İTİRAFI! VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Kızılelma'dan Milli Muharip Uçak’a Tayfun füzesinden insansız deniz araçlarına kadar çok geniş bir skalada başarılı işlere imza atan yerli ve milli savunma sanayiini hedef haline getiren Ümit Özdağ Cüneyt Özdemir'e yaptığı açıklamada ''Türkiye'de yapılan ne? Türkiye'de yapılan 20 seneden beri varolan iyilerin kalitesinin düşürülmesi. Savunma sanayiinde çok zor ama çok iyi şirketler üretti Türkiye yıllar içerisinde. Buradaki yetişmiş insan gücümüz Türkiye dışına gidiyor. Ve onların yerine ya açık söyleyeyim mühendislik bilgisi vasatın altında ama tırnak içinde ''Dini bütün'' insanlar alınıyor. Ben bunların dininin bütün olduğunu da düşünmüyorum ayrıca. Bir insan neyi yapıp neyi yapamayacağını bilmeli. Eğer roket sistemleri yapman isteniyorsa senden senin çok iyi bir mühendis olman lazım. İnancın senin Allah ile aranda. İyi bir mühendissen roket yaparsın iyi bir müslümansan yapamazsın'' ifadelerini kullandı. 

ÜMİT ÖZDAĞ'IN 'DİNİ BÜTÜN İNSANLAR' SÖZLERİYLE KİMİ HEDEF ALDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın ''Savunma sanayiine mühendislik bilgisi vasatın altında ama tırnak içinde ''Dini bütün'' insanlar alınıyor. İyi bir mühendissen roket yaparsın iyi bir müslümansan yapamazsın'' sözleriyle kimi hedef aldığı ise ortaya çıktı. Ümit Özdağ bu açıklamalarında TUSAŞ imzası taşıyan Milli Muharip Uçak Motoru yapılmasında büyük payı olan ve müslüman kimliği ile öne çıkan (TEI) Tusaş Motor Sanayii A.Ş.'ye Genel Müdürü Dr. Mahmut Faruk Akşit'i hedef aldı. 

'DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ MOTORLARINDAN BİRİ'

Ümit Özdağ'ın hedef aldığı Prof. Dr.Mahmut Faruk Akşit büyük başarılara imza atmış savunma sanayiinin önemli isimlerinden biri.

Eskişehir'de kurulu TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI) Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından yürütülen ve Türkiye'nin en önemli teknoloji geliştirme projesi olan Milli Muharip Uçak'ın (MMU) yerli motoruna giden yolda, geliştirdikleri TEI-TF6000 ve TEI-TF10000 motorlarının birer basamak olacağını söylemiş, "Milli Muharip Uçak için çok daha yüksek isterleri olan, teknolojinin en üst noktasında bir motor isteniyor. Dünyanın en gelişmiş motorlarından biri olacak" ifadelerini kullanmıştı.

SAVUNMA SANAYİİ BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTI

İsrail ve Mossad ile olan ilişkileri günyüzüne çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın hedef haline getirdiği Savunma Sanayiimiz büyük başarılara imza attı.  

Atılan güçlü adımlarla dünyada adından söz ettiren Türk Savunma Sanayii için 2022 yılı son derece verimli geçti. Kara sistemlerinden hava ve uzay çalışmalarına, deniz platformlarından diğer kritik tamamlayıcı alt sistemlere kadar çok geniş bir alanda oldukça değerli işleri hayata geçiren sektör, yıl sonu itibarıyla 4 milyar dolar ihracat hedefinin de üzerine çıkarak yeni bir rekora imza attı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinesinde devam eden çalışmalar, başta 2023 olmak üzere gelecek dönemler için de çok önemli bir referans oldu.

ÜMİT ÖZDAĞ'IN İLİŞKİLERİNİN OLDUĞU İSRAİL'DE YAYIMLANAN BİR MAKALE: ERDOĞANİZM SENTEZİ

İsrail'de bir makale, "Erdoğanizm" başlığıyla Türkiye'nin yumuşak güçten sert güce geçişini anlattı. İsrail'deki Inss adlı internet sitesinde "Erdoğanizm sentezi: Osmanlı Mirası, Kemalist Politika ve Arap Dünyası Etkileriyle Türk Dış Politikası" adlı bir makale kaleme alındı. Makalede, Savunma sanayi gibi adımlarla Türkiye'nin geçmişten bugüne yumuşak güçten sert güce geçiş yaptığı savunuldu.

Erkan Baş, Özgürlük Yürüyüşü'ne başlıyor! Tarih verdi Erkan Baş, Özgürlük Yürüyüşü'ne başlıyor! Tarih verdi

ÜMİT ÖZDAĞ GİBİ İSRAİL DE RAHATSIZ!!!

İsrail Türkiye'nin Afrika'daki genişlemeci tavrından rahatsız. Türkiye'nin genişleme politikasından bahsedilen makalede, "Türkiye'nin gücünü diğer bölgelere de anlamlı bir şekilde yansıtma yeteneği olduğunu vurgulamak gerekir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ilk 10 yıllarında mevcuttu. Kuşkusuz bölgedeki diğer ülkelere benzer, ancak yine de bölgesel aktörleri ilgilendirecek şekilde, Ankara, diğer ülkelerde askeri üsler kuruyor ve bunun en belirgin örnekleri Katar ve Somali'deki Türk üsleridir." denidi. Söz konusu makalede, Türkiye'in son yıllarda Orta Doğu'ya yönelik aktif politikası büyük ölçüde Türkiye'nin İsrail ile dibe vuran ilişkilerinin zararına olduğu kaydedildi.