Tunç Soyer: Siyaset yapmak gibi bir derdimiz yok

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Osmaniye'yi yeniden ayağa kaldırmak için iş birliğine hazır olduklarını belirtti. Soyer, 'Siyaset yapmak gibi bir derdimiz yok. Kimsenin rolünde, makamında gözümüz yok. Biz iki şehrin kardeşliğini büyütmek istiyoruz. Bu, Türkiye'ye ders olacak. Türkiye'nin buna ihtiyacı var' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kahramanmaraş depreminde etkilenen illerden birisi olan Osmaniye'de açıklamlaar yaptı.

Soyer,  Osmaniye'yi yeniden ayağa kaldırmak için iş birliğine hazır olduklarını belirtti.

İşte Soyer'in açıklaması;

“İki temel başlıkta bu kardeşliği geliştirmek istiyoruz. İzmir’in güçlü olduğu yanlardan bir tanesi tarım, bir tanesi kentsel dönüşümdür. Biz bu iki konuda deneyimlerimizi sizinle paylaşabiliriz, sizin gücünüze güç katabiliriz diye düşündük. Buradaki varlığımızın sebebi budur. Bu varlık 1 ay, 3 ay, 1 sene değil, uzun soluklu bir yol arkadaşlığı olsun istiyoruz. Böyle baktığımız için de uzun soluklu planlar, hazırlıklar yapıyoruz. Niyetimiz siz bize ‘tamam kardeşim güle güle’ diyene kadar yanınızda durmak. O nedenle buradayız. Siyaset yapmak gibi bir derdimiz yok. Kimsenin rolünde, makamında gözümüz yok. Biz iki şehrin kardeşliğini büyütmek istiyoruz. Bu, Türkiye’ye ders olacak. Türkiye’nin buna ihtiyacı var.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN