Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün Miami'de Lamborghini marka bir araçla çekilmiş fotoğrafını sosyal medyada paylaşması, büyük tartışmalara neden oldu. Daha önce 41 şirketin yönetim kurulu üyesi olmasıyla dikkat çeken Üstün'ün bu lüks paylaşımı, sosyal medyada tepkilere yol açtı.

Lamborghini Akp

Türkiye'de son zamanlarda siyasilerin ve kamu görevlilerinin lüks harcamaları, kamuoyunda sıkça tartışılır hale gelmişti. AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco'da yaptığı ıstakoz paylaşımı ve AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz'in bayram tatili için gittiği Maldivler'den fotoğraf paylaşması tepki çekmişti.

İktirada lüks tartışmaları bununla da kalmamış AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'nun Rolex saatli selfie'si ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Audi A8 marka araç kiralaması da kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı.

Lüks paylaşımların parti içinde rahatsızlığa yol açtığı iddia edilirken Yahya Üstün'ün Miami'den yaptığı Lamborghini paylaşımı, kamuoyunun ve sosyal medya kullanıcılarının tepkisini topladı. 

Lamborghini Thy

SGK düğmeye bastı! Hem faiziyle geri alınacak hem de 5 yıla kadar hapis var SGK düğmeye bastı! Hem faiziyle geri alınacak hem de 5 yıla kadar hapis var

YAHYA ÜSTÜN KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu, Bilal Erdoğan’ın liseden sınıf arkadaşı olan Yahya Üstün, 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.

Üstün, 2011 yılında yükseköğrenimini Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel iletişim Tasarımı Bölümünde tamamlarken, üniversite eğitimiyle birlikte başladığı medya sektöründe çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

40 farklı şirkette yönetim kurulu üyeliği yapmasıyla gündem olan Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, 2021'de THY’nin Aydın Çıldır Havalimanı’nda kurulu THY Uçuş Eğitim Havalimanı İşletme AŞ’de yönetim kurulu üyesi oldu.

Editör: Nigar Topcu