Zindaşti ve Burhan Kuzu ile birlikte aynı karede çekilmiş fotoğraflarıyla gündem olan Aliye Uzun'un silahlı saldırıya uğramasının ardından herkes Aliye Uzun kimdir? sorusunun cevabını arıyor. 

İstanbul’da 7 yıl önce uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile Ömer Erdal Akkartal arasında yaşanan silahlı çatışmanın soruşturmasında adı geçen turizmci Aliye Uzun için sorgulama yapılıyor. Peki  Aliye Uzun kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Aliye Uzun’un biyografisini haberimizde derledik...

ZİNDAŞTİ VE KUZU İLE AYNI FOTOĞRAFTAYDI

Aliye Uzun, Zindaşti ve Burhan Kuzu ile çekilen fotoğraflarla da gündeme gelmişti. Ortaya çıkan fotoğraflarda Uzun, Zindaşti ve Kuzu ile birlikte bir restoranda çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

NE OLMUŞTU?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, ifşaatlarını yayımladığı videolardan birinde İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ve yaşamını yitiren eski AKP milletvekili Burhan Kuzu'yu Aliye Uzun'unun tanıştırdığını söylemişti.

Peker'in ifadelerinin ardından sosyal medyada paylaştığı bir videoyla açıklama yapan Uzun, "Bu Naci Şerifi Zindaşti'yi hiç kimse yazmazken ben tanıştım. Bu şahsın ülkemize yatırım yapacağını düşündüğüm için Burhan Hoca ile tanıştırdım. Daha sonra bu adamın yasa dışı işlerinin olduğunu öğrendikten sonra görüşmeyi kestim" ifadelerini kullanmıştı. 

Aliye Uzun Kimdir?

Aliye Uzun'un resmi web sitesi üzerinde yer alan biyografisi şu şekilde:

"1979 yılında Ankara'da doğdum.

2004 yılında Ankara Üniversitesi Tarım Teknolojileri bölümünden Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisi olarak mezun oldum.

2014 yılında Londra St. Giles Scholl'da İngilizce eğitimi aldım.Bir dönem Londra'da yaşadım.

2009-2017 yollları arasında yayıncılık yaptım. Aliyes Magazine ve Business Woman dergilerim tüm Türkiye'de ve KKTC'de satıldı. Yaysat ve Turkuaz dağıtım firmaları ile çalıştım.

Yayıncılığını yaptığım için iş dünyası, dünya siyasi yöneticileri ve çeşitli sektörlerin ileri gelenleri ve yöneticileri ile tanışma fırsatım oldu. Zaman içerisinde yayıncılık hayatım uluslararası danışmanlık sektörüne kaydı.

Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Latin Amerika, Afrika ve birçok yurtdışı ticari gezilerine katılma firsatı buldum. Araştırma ve iş geliştirme temalı birçok ziyaretlerde bulundum. Daha sonra TiM ve birçok dernekle birlikte ziyaretlere katıldım ve araştırmalar yapma fırsatı buldum.

Latin Amerika, USA , Afrika'da 15 ülke, Ortadoğunun hemen hemen tüm bölgeleri , Güney Kore, Avrupa'da birçok ülkeye ticari danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Türkiye'de ve Dünyada üst mevkilerde olan birçok büyük firmanın referansları arasındayız.

Birçok firma ve holdinge iş geliştirme ve yurt dışı fırsatları üzerine danışmanlık yapmaktayım. Asıl amacım ise Türkiye ile iş birliklerini geliştirip hem Türkiye'nin, hem de bize ihtiyacı olan mağdur ülkelerin kalkınmasını sağlamak üzere çalışmalar yapmaktır."

Aliye Uzun doğum tarihi : 1979

Aliye Uzun nereli : Ankara