Sarıyer Maslak Mahallesi'nde gece saat 02.00 sıralarında bir kişi elinde bıçakla yabancı uyruklu iş insanlarını tehdit etti. Şüphelinin aynı sırada çevredekilere tehditler yağdırarak küfrettiği de görüldü. O anları çevredeki başka biri cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

Aralarında Türkiye'de yatırım yapan Khaled Fouzan ve İbrahim Al Hudaithi'nin de bulunduğu bir grup iş insanı dün Maslak 1453'te restoranda yemek yiyordu. Patronlar Dünyası'nın haberine göre; tam bu sırada elinde bıçaklı bir Türk vatandaşı belirdi. Küfürler savurarak elindeki bıçakla masada oturan Arap iş insanlarını tehdit etti.

Görüntülerin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin tespit edilerek yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda şüphelinin M.İ. olduğu belirlendi. M.İ. polis ekiplerince gözaltına alındı.

BİSAM'dan açlık ve yoksulluk sınırı raporu: Geçinmek neredeyse imkânsız BİSAM'dan açlık ve yoksulluk sınırı raporu: Geçinmek neredeyse imkânsız

İşlemleri için emniyete götürülen M.İ.'nin olay esnasında alkollü olduğu belirlenirken şüpheli 'kasten yaralama' ve 'görevi yaptırmamak için direnme' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Editör: Gülşah Yıldız