Yerel seçimler öncesi siyaset kulisleri hareketli. Seçim sonucu en çok merak edilen illerden olan İstanbul'da yarış iyice kızıştı.  CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum arasında baş başa geçmesi beklenen yarışta açıklamalar gün geçtikçe sert bir hal aldı. Son olarak gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na canlı yayında demediğini bırakmadı.

Lider Haber'de 31 Mart'ta yapılacak yerekl seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kütahyalı, İmamoğlu için adeta açtı ağzını yumdu gözünü.

Kütahyalı, şu ifadeleri kullandı;

Ekrem İmamoğlu dünyaca ünlü dergiye seçim zaferini yazdı: 'Türkiye tarihinde bir dönüm noktası' Ekrem İmamoğlu dünyaca ünlü dergiye seçim zaferini yazdı: 'Türkiye tarihinde bir dönüm noktası'

"Ekrem İmamoğlu, görüyorsun Kürtlerdeki değişikliği. Kürtlerin sırtına basarak kazanamayacağını görüyorsun. Risk alarak söylüyorum her türlü şerefsizliği yapıyorsun. Adam satın alma, adam kayırma, ona buna paralar dağıtma. Sırf Kürtlerin yeniden sırtına binebilmek için." Kütahyalı'nın bu sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem yarattı.

Editör: Aliye Tulum