Türkiye'nin dikkatle takip ettiği Polat çifti davasında yeni bir dönem yaşandı. Etkin pişmanlıktan faydalanmak için itirafçı olan, kara para aklama ve sahte fatura düzenlemesiyle ilgili bilgi veren Polat çiftinin avukatı Ahmet Gün, Marmara Cezaevi'nden kiralanan Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na nakledildi.

Dilan ve Engin Polat'ın ardından 'Şampiyonlar Ligi'ne de soruşturma! Dilan ve Engin Polat'ın ardından 'Şampiyonlar Ligi'ne de soruşturma!

Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu'nun da aralarında olduğu 14 şüpheli, 5 Kasım günü "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "vergi usul kanununa muhalefet", "mal varlığı değerlerinin meşru kaynağını gizlemek", "Spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli veya müşterek bahis ya da şans oyunlarıyla bağlantılı olarak para nakline aracılık etme" suçlarından tutuklanmıştı.

Tekirdağ Cezaevi'ne Nakledildi

Tutuklanan isimlerden biri de Polat çiftinin şirketlerinin mali müşavirliğini yapan Ahmet Gün olmuştu. Silivri'deki Marmara Cezaevi'nde tutuklu bulunan Ahmet Gün bugün, Engin Polat'ın kardeşi Can Polat, amcası Halit Polat, dayısı Metin Yılmaz, Dilan Polat'ın erkek kardeşi Can Doğu’nun da dün nakledildiği Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edildi.