Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in Ankara'da silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu konu hakkında sessiz kalmasından dolayı parti içinde binlerce kişinin istifa ettiği öğrenilmişti.

Parti yönetime bomba sözler söyleyerek istifasını açıklayanlardan biriside MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Tuğçe Karadeniz oldu. Tuğçe Karadeniz istifasını sosyal medya hesabından paylaştığı sözler ile duyurdu.

Karadeniz'in açıklaması şöyle:

'Ülkenin başkentinde alçakça ve pervasızca işlenen ve iki küçük kız çocuğunu yetim bırakan cinayet sonrasında yaşanan olaylar ile mensubu olduğum partinin takındığı tutumu vicdanen kabul etmem mümkün değildir.

Cinayet gününden bugüne kadar bize yakışan duruşun sergilenmesini umut ederek sabırla bekledim. Ancak bu süreçte yetkili kişilerin beyanatları ve tutumları dolayısıyla bu bekleyişin beyhude olduğuna kanaat getirdim.

Tüm bu nedenlerle vicdan sahibi bir insan, hukukçu ve Türk milliyetçisi kimliğimin gereği olarak mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkan Yardımcılığı görevimden ve parti üyeliğinden ayrılmış bulunmaktayım.'